Łódzkie Tramwaje
Wykorzystywanie zdjęć opublikowanych na blogu jedynie za zgodą autora (Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83)

Kontakt z autorem

Blog > Komentarze do wpisu
Cel istnienia TramBloxa

Zapewne wiele osób zaglądających tutaj pierwszy raz dziwi zawartość tego bloga. Czas więc na to, by wyjaśnić o co tu tak naprawdę chodzi. Od początku TramBlox był uzupełnieniem strony TRAMLODZ poświęconej łódzkim tramwajom miejskim i podmiejskim. Niedługo rusza nowa wersja strony głównej z galerią z prawdziwego zdarzenia, jednak to BLOG stał się wygodnym narzędziem do szybkiego i bieżącego zamieszczania wieści z łódzkiego świata na szynach. Znajdziemy tutaj zdjęcia podzielone na kategorie, dzięki którym szybko znajdziemy interesujące nas zagadnienia. W poszczególnych kategoriach zamieszczane są zdjęcia podzielone tematycznie i chronologicznie. Kiedy otworzymy kategorię CITYRUNNER W REKLAMIE otworzą się nam zdjęcia wszystkich wagonów tego typu w kolejności ich pojawiania się na mieście od najnowszej do najstarszej reklamy umieszczonej na Citku. Kategoria MODERNIZACJE przedstawia wykonane roczne plany remontów wagonów z poszczególnych lat i zakres ich modernizacji. Dzięki temu wszystko ma swoje miejsce i jest dostępne od ręki w sposób przejrzysty i usystematyzowany.

Nie znajdziemy tutaj wiedzy merytorycznej na temat łódzkich tramwajów. To zadanie będzie wykonywane na stronie głównej i obejmować ma w założeniu tramwaje współczesne. Kogo interesuje historia i daty odsyłam do strony ŁÓDZKIE TRAMWAJE I AUTOBUSY temu poświęconej, będącej kompendium wiedzy na temat łodzkiej KM.

Na TramBloxie znajdziecie wszystkie typy tramwajów eksploatowanych w Łodzi przez trzech przewoźników z podziałem na podtypy i wszystkie wagony danych serii (lub roczników). Blog cały czas się rozwija, stopniowo są dodawane nowe kategorie i uzupełniane.

Postaram się tutaj pokazać wszystkie etapy wyglądu poszczególnych wagonów, tak by móc szybko przejrzeć historię każdego z nich.

Blog jest poświęcony nie tylko osobom o zainteresowanich miłośniczych KM, ale każdemu kogo interesują losy Łodzi, jej historia i zmiany w otoczeniu, taborze i infrastrkturze.

Dziękuję osobom zaangażowanym bez których wiedzy i materiałów nie dałoby się stworzyć pełnego obrazu łódzkich tramwajów. Wszyscy autorzy podani są w opisie na zdjęciach.

 

 

 

wtorek, 16 lutego 2010, gtg2002

Polecane wpisy

  • DYWILAN edycja II 03/2011

    WAGON 3628 TUTAJ pierwsza edycja reklamy na 2628. Foto: 02.03.2011, ul. Kilińskiego / al. Piłsudskiego.

  • Port Łódź 02/2011

    WAGON 1201 Foto: 02.03.2011, ul. Zachodnia / Legionów.

  • 3015-3016 Modernizacja 12/2010

    Skład stacjonuje na Chocianowicach. Wagon 3016 stał się doczepą czynną, posiada stojak na rower. Pozostawiono w starym miejscu kratki wlotu powietrza do przetwo

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: